Zbrodnie z przeszłości

Życie każdego człowieka może zmienić się w dowolnej chwili. Czasem wystarczy jedynie zrządzenie losu, przypadkowe spotkanie lub pojawienie się informacji, która wcześniej nam umykała. Tak niewiele trzeba, by wszystko to, co dobrze nam znane, przestało istnieć a chaos dookoła nas zburzył dotychczasową rzeczywistość. Na własnej skórze doświadczyła tego Beryl Tavistock, główna bohaterka książki pod tytułem ”Śladem zbrodni” autorstwa Tess Gerritsen (https://www.taniaksiazka.pl/sladem-zbrodni-tess-gerritsen-p-1390990.html).

Szokujące odkrycie

Beryl Tavistock to kobieta pochodząca z dobrego domu, która odebrała staranne wykształcenie i posiada wiele interesujących pasji. Największą z nich jest jazda konna. Nie brakuje jej uroku, intelektu oraz poczucia humoru. Jej brat, Jordan, jest równie interesującą osobowością. Przystojny, oczytany, doskonale ubrany i przebiegły. Nic nie wskazywałoby na to, że los boleśnie doświadczył tę dwójkę, pozbawiając ukochanych rodziców. Wychowaniem rodzeństwa zajął się wuj, Hugh. Z biegiem czasu okazuje się, że historia na temat Madeline i Bernarda, którą opowiadał im ich opiekun, nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdą.

Tajemnicze morderstwo

Bernard i Madeline pracowali jako agenci brytyjskiego wywiadu. Ich śmierć owiana była tajemnicą , dlatego gdy w wyniku zbiegu okoliczności Beryl poznała prawdę, pogrążyła się w głębokim szoku. To jej ojciec z zimną krwią zamordował matkę, a następnie sam odebrał sobie życie? Na dodatek wcielali się w role komunistycznych szpiegów? Kobieta nie może w to uwierzyć i poprzysięga sobie, że przeprowadzi śledztwo, które zapewni jej niezbędne odpowiedzi. Wraz z bratem i agentem CIA udaje się do Paryża, gdzie miała miejsce tragedia. Szybko okazuje się, że mogła to być wyjątkowo nieprzemyślana decyzja. Nie wszystkim bowiem odpowiada to, że ktoś zaczyna analizować przeszłość. Czy grozi im niebezpieczeństwo?

Tess Gerritsen, autorka, to aktualnie jedna z najpopularniejszych pisarek amerykańskich. Specjalizuje się w powieściach z takich gatunków literackich jak: kryminał, literatura sensacyjna, romans oraz dramat. Zyskała przydomek gwiazdy thrillera medycznego, którym określają ją zarówno jej wierni czytelnicy jak i krytycy oraz rozmaite czasopisma. Zdobyte przez nią medyczne wykształcenie dodatkowo nadaje jej historiom autentyczności i pozwala bez trudu odnaleźć się w opisywanych wydarzeniach. Dotychczas wydała już takie pozycje jak między innymi: “Chirurg”, “Autopsja”, “Skalpel”, “Telefon o północy”, czy “Sobowtór”.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
#literatura amerykańska, #literatura sensacyjna, #romans, #Tess Gerritsen, #thriller